A spart televizorul de nervi, după ce ardelenii au egalat în U Cluj – Dinamo 3-3! Imaginea disperării unui fan al „câinilor” a devenit virală: a făcut praf aparatul electronic, furios că echipa alb-roșie e la un pas de Liga 2!

A spart televizorul de nervi, după ce ardelenii au egalat în U Cluj - Dinamo 3-3! Imaginea disperării unui fan al „câinilor” a devenit virală: a făcut praf aparatul electronic, furios că echipa alb-roșie e la un pas de Liga 2!

Fanii lui Dinamo au spart televizorul după ce favoriții lor le-au oferit un meci „thriller” cu U Cluj, 3-3.

Dinamo e într-o situație limită în Superliga și a început meciul cu U Cluj din postura echipei care nu este sigură că nu retrogradează direct nici măcar în cazul a două victorii în ultimele runde, cu „șepcile roșii” și UTA.

Desfășurarea meciului din Ardeal i-a adus la limita disperării pe fanii „câinilor”, care au distrus tot ce au prins în cale după ce jucătorii lui Zeljko Kopic i-au dus de la agonie la extaz, și retur, în mai multe rânduri, de-a lungul celor 90 de minute.

Televizorul făcut praf după U Cluj – Dinamo 3-3

Dinamo a scos un rezultat de egalitate pe terenul lui U Cluj, iar desfășurarea meciului i-a scos din minți pe fanii bucureștenilor.

Popa a deschis scorul pentru gazde în minutul 6, apoi Bani (min. 37) a restabilit egalitatea și a stabilit scorul pauzei, 1-1. Milanov (min. 48) i-a adus pe „câini” în avantaj, însă Oancea (min. 60) a adus din nou egalitatea pe tabelă. În minutul 87, Pavicic părea că a dat lovitura pentru roș-albi, însă golul lui Ovidiu Bic din primul minut al prelungirilor a schimbat, din nou soarta întâlnirii.

Suporterii lui Dinamo nu au mai rezistat să vadă cum echipa lor favorită primește, din nou, un gol decisiv dincolo de minutul 90, astfel că s-a ajuns inclusiv la pierderi materiale.

Imediat după fluierul de final, în mediul online a început să circule o poză cu un televizor spart în timpul meciului dintre U Cluj și Dinamo. Desfășurarea meciului l-a adus la limita răbdării pe fanul respectiv, care nu a mai reușit să își descarce furia fără a strica obiecte din jurul său.

Zeljko Kopic anunță că Dinamo luptă până la final

Dinamo își va juca locul în Superliga în ultima etapă, cu UTA, dar salvarea „câinilor” nu depinde exclusiv de acest rezultat. Este nevoie ca alte echipe aflate în cursa pentru evitarea retrogradării directe să greșească în acest final de sezon.

Am făcut un meci bun, au fost destule lucruri pozitive. E dificil să primești un gol într-un asemenea mod, e frustrant și e foarte dificil de explicat. Nu cred că a fost vorba de teamă, am arătat că putem face față presiunii. Avem în lot jucători care stau bine psihic. Am primit șase-șapte goluri în ultimul minut, s-a întâmplat de foarte multe ori. Am făcut un joc bun, Gnahore a dat totul la mijloc. Rămân la părerea că jocul a fost bun, dar am luat două goluri din greșelile noastre.

Dar, pentru mine au fost multe lucruri bune.  Vom lupta până la capăt. În ultimele săptămâni am pierdut foarte multe puncte având meciuri în mână, acum depindem și de adversari, de celelalte echipe. Treaba noastră e să luptăm până la capăt pentru Dinamo, nu renunțăm”, a declarat Zeljko Kopic, după U Cluj – Dinamo.

A crescut pe vremea meciurilor care iscau un vuiet puternic în cartiere când echipele nu făceau altceva decât să iasă de la vestiare și a rămas un fan al fotbalului jucat pentru fani, până la ultima picătură de energie. În presa sportivă, a debutat la 19 ani în tricoul alb-albastru ... citește mai mult